Zestaw Startowy Piko, jaki wybrać ?

2022-04-28
Zestaw Startowy Piko, jaki wybrać ?
Piko 97931

Na rynku rozróżniamy zestawy cyfrowe i analogowe.Zestawy Cyfrowe wyposażone są w specjalną centralkę, która umożliwia sterowanie więcej niż jednym pociągiem naraz z różnymi prędkościami, pozwala na sterowanie oświetleniem lokomotyw, a także dźwiękami.

Cyfrowy zestaw jest najlepszym wyborem z myślą o jeździe więcej niż jednym składem po naszym torowisku.

Piko 59024
Piko 97937

Jeżeli nie chcemy od razu kupować zestawu startowego cyfrowego, możemy zaopatrzyć się w jeden z zestawów analogowych, który w przyszłości przerobimy na cyfrowy.

Taki zestaw pozwala nam na swobodną jazdę lokomotywą po torowisku, a w razie gdy będziemy chcieli jeździć większą ilością składów i rozbudowywać swoje torowisko, możemy dołożyć do niego dekoder cyfrowy, który będzie się łączyć z centralką z zestawu cyfrowego.

W takich wypadkach trzeba też zwrócić uwagę na możliwość montażu do lokomotywy, ponieważ niektóre lokomotywy zostały stworzone tylko do zestawów analogowych i nie można ich dalej rozbudowywać.

Jeśli chcielibyśmy od razu zakupić zestaw zawierający w sobie dwie lokomotywy cyfrowe i cieszyć się możliwościami zestawu cyfrowego w naszej ofercie posiadamy Piko 59013, które jest idealne, aby od razu po zakupie cieszyć się możliwością prowadzenia dwóch składów naraz.

Piko 59013
Piko 57112

Jeżeli nie myślimy o dalszej rozbudowie o dodatkowe lokomotywy naszego torowiska, możemy zakupić zestaw startowy z lokomotywą, która nie jest wyposażona w opcję montażu dekodera do sterowania elektronicznego.

 

pixel